Obsah webových stránek CHEIRÓN a.s. je dle zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy a o změně a doplnění zákona č. 468/1991 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů, určený výhradně odborníkům. Pokračováním na tyto stránky prohlašujete, že jste odborníkem v smyslu zákona č. 40 /1995 Sb. V případě, že na tyto stránky vstoupí osoba, která není odborníkem ve smyslu zákona, vystavuje se riziku vyplývajícího z nesprávného pochopení obsahu těchto stránek.

Jsem odborník Nejsem odborník
Česky English Deutsch Russian Español

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Dodávka anatomických stolů pro lékařské univerzity na Ukrajině

Dodávka anatomických stolů pro lékařské univerzity na UkrajiněDatum konání:
6.12.2022
Datum ukončení:
7.12.2022

Na základě výběrového řízení České rozvojové agentury připravuje česká společnost CHEIRÓN a.s. realizaci projektu „Dodávka anatomických stolů pro lékařské univerzity na Ukrajině“, který je součástí iniciativy na podporu ukrajinských lékařských univerzit/fakult. Tato iniciativa vznikla v roce 2021 v reakci na potřebu ukrajinských lékařských univerzit posílit výuku v on-line režimu.

Předmětem projektu je dodávka a instalace 2 kusů profesionálních anatomických stolů „Anatomage Table“ pro prezenční i distanční (on-line) výuku pro Užhorodskou národní univerzitu a Národní lékařskou univerzitu ve městě Ivano-Frankivsk.

Využití anatomických stolů univerzitami může mít podstatně širší záběr. Například zmíněná Užhorodská univerzita od prvních dnů ruské invaze na Ukrajinu spustila dobrovolný projekt poskytování bezplatných kurzů péče o zraněné v taktickém boji pro armádní složky, tak i civilní sektor. Školením prošlo již více než 1 000 osob. Dodání anatomického stolu bude mít výraznější dopad i na tyto aktivity.

Zahájení projektu započalo dvoudenním školením technického a školského personálu, které se konalo 6.–7. prosince 2022 v celkovém počtu 6 osob ze zmíněných univerzit. Školení proběhlo v ukrajinském jazyce a bylo zaměřené na správnou obsluhu, provoz a údržbu dodávaných anatomických stolů. Vzhledem k současné válečné situaci na Ukrajině se školení konalo v Praze a proběhlo na identickém typu přístroje, který je určen k dodávce a instalaci v rámci projektu.

Tento projekt je financován z prostředků České rozvojové agentury, která je implementační agenturou v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce a humanitární pomoci poskytovanou Českou republikou do zahraničí.

Součinnost při dodávce přes slovensko-ukrajinské hranice poskytnul také Generální konzulát České republiky ve Lvově.